استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی و مدیریت بحران

به گزارش وبلاگ عکس، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی شهر تهران و پایگاه های مدیریت بحران خبر داد.

استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی و مدیریت بحران

ناهید خداکرمی در گفت وگو با وبلاگ عکس، با اشاره به وضعیت سلامت مردم تهران گفت: یکی از علل منجر به مرگ و صدمات در تهران، تصادفات و سوانح است که پاسخگویی سریع به این نوع حوادث می تواند از میزان صدمات بکاهد که برهمین اساس لازم است که سازمانهای خدمات دهنده همچون اورژانس،آتش نشانی و ... در یک مرکز مستقر باشند تا بتوانند پاسخگویی سریعی به حوادث داشته باشند.

وی با بیان اینکه این اقدام در قالب طرح ساماندهی خدمات فوریتی شهرتهران که مصوبه سال 84 شورای شهر است، انجام می گیرد ادامه داد: این مصوبه مربوط به 14سال پیش بوده است و اقدام موثری در رابطه با این مهم صورت نگرفته است که سعی داریم در دو سال باقی مانده از شورای شهر پنجم نسبت به اجرای این مصوبه 14ساله اقدام کنیم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه طی رایزنی های اجرا شده با اورژانس تهران، تاکنون در 53 ایستگاه آتش نشانی، موتورلانس مستقر شده است گفت: همچنین در 57 پایگاه مدیریت بحران نیز آمبولانس های اورژانس مستقر شده اند اما می بایست این استقرار در همه ایستگاه ها باشد.

خداکرمی با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای که با اورژانس تهران منعقد خواهد شد، ناوگان اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی مستقر می شود، ادامه داد: همچنین پیشنهاداتی مبنی بر اینکه سامانه 125 و 115 نیز در تهران یکسان سازی شود مطرح است که هنوز در این رابطه به جمع بندی نرسیده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی و مدیریت بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار اورژانس در تمامی ایستگاه های آتش نشانی و مدیریت بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید