نحوه همکاری بنیاد علوی با میراث فرهنگی آذربایجان غربی آنالیز شد

به گزارش وبلاگ عکس، در جلسه ای در دفتر فرماندار شهرستان چالدران، نحوه همکاری بنیاد علوی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی آنالیز شد .

نحوه همکاری بنیاد علوی با میراث فرهنگی آذربایجان غربی آنالیز شد

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلسه آنالیز مسائل و مسائل توانمندسازی اجرای پروژه های سرمایه گذاری و توسعه گردشگری شهرستان چالدران با حضور فرماندار، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری این استان، بخشداران مرکزی و دشتک، مدیر بنیاد علوی در چالدران و مسئولان شهرستانی در محل دفتر فرمانداری برگزار گردید.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، آذربایجان غربی در این جلسه با تاَکید بر ضرورت توسعه گردشگری و استفاده از استقبال از مشارکت بنیاد علوی در اجرای پروژه های حوزه گردشگری، نسبت به ساماندهی مقبره سید صدرالدین گفت: اکنون به دلیل قرار دریافت مالکیت این بنا در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه و عدم مدیریت آن توسط اداره کل میراث فرهنگی استان، رسیدگی لازم در مورد ایجاد امکانات و ساماندهی آن انجام نشده است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده است تا در صورت انتقال سند مالکیت به نام این اداره کل، مسئولیت ساماندهی این بنای تاریخی را بر عهده گیرد.

جلیل جباری توضیح داد: ما آماده ایم طی صورتجلسه و تفاهم نامه هایی که با حضور فرماندار محترم چالدران تنظیم میگردد هرگونه همکاری را با بنیاد علوی در حوزه های تخصصی خود داشته باشیم.

فرماندار چالدران نیز در این جلسه با تاَکید بر ظرفیت بالای گردشگری و قدمت کهن تاریخی شهرستان چالدران، گفت: وجود مجموعه میراث جهانی قره کلیسا، تپه باستانی روض و مقبره سید صدر الدین نماد غیرت و ایستادگی ایرانیان در این شهرستان، نشان از ضرورت توجه جدی و نگاه ویژه به این منطقه دارد.

حمید محمدزاده، توسعه راههای مواصلاتی مناسب را از ضروریات توسعه گردشگری در شهرستان عنوان نمود و گفت: راه دسترسی نامناسب، کمبود مراکز اقامتی و پذیرائی مناسب ، تبلیغات نا کافی، نبود محلی جهت شناساندن آثار تاریخی شهرستان و... از مهمترین مسائل حوزه گردشگری شهرستان چالدران می باشد که بایستی هر چه سریعتر نسبت به برطرف این نواقص اقدام گردد.

او حضور بنیاد علوی در جهت اجرای طرح توانمندسازی ابادانی و پیشرفت این شهرستان را یک فرصت مهم دانست و با اشاره به طرح ساخت موزه باز جنگ چالدران، ساماندهی و توسعه آبگرم و دیگر آثار تاریخی که احتیاج به مشارکت و استفاده از ظرفیت بنیاد در جهت توانمندسازی و توسعه صنعت گردشگری و مشارکت در اجرای این پروژه ها است خواهان تعامل و همکاری دستگاههای اجرائی استانی و شهرستانی شد.

فرماندار چالدران همچنین با اشاره به طرح توسعه شرشر قرنقو و عرب دیزج توسط دهیاریهای این روستاها از اختصاص بیش از 650میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی و آسفالت راه دسترسی به ان مکانهای گردشگری در سال آینده اطلاع داد و اضافه نمود: با تخصیص این اعتبارات و اجرای پروژه ها راه دسترسی گردشگران راحتر خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "نحوه همکاری بنیاد علوی با میراث فرهنگی آذربایجان غربی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه همکاری بنیاد علوی با میراث فرهنگی آذربایجان غربی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید