اجرای طرح روستای بدون بیکار در بیش از 100 روستای کشور

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تاکنون در بیش از 70 روستای کشور طرح روستای بدون بیکار اجرا شده و تا خاتمه سال جاری این تعداد به بیش از 100 روستا خواهد رسید .

اجرای طرح روستای بدون بیکار در بیش از 100 روستای کشور

به گزارش وبلاگ عکس، اصغر نورالله زاده در مراسم اجرای طرح روستای بدون بیکار در روستای باغچه و اسلام آباد جلیل شهرستان بویراحمد اضافه نمود: یکی از برنامه های مهم این صندوق اجرای طرح روستای بدون بیکار با اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب مشاغل خرد و زودبازده به روستاییان است .

وی اظهار کرد: کاهش بیکاری، افزایش فراوری و صادرات و جلوگیری از مهاجرت روستاییان از جمله مزاییای این طرح خواهد داشت .

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات روستایی از ابتدای سال گذشته تاکنون به حدود 23 هزار طرح اشتغال زایی خرد و زودبازده در کشور پرداخت شده است.

نورالله زاده توضیح داد: همچنین این صندوق ظرف یک سال گذشته در قالب انجام تفاهم نامه با سایر موسسه ها و نهادهای خیریه و دستگاه های دولتی نیز افزون بر 7000 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است . در مجموع ظرف یک سال گذشته تاکنون این صندوق بیش از 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سطح کشور پرداخت نموده است .

وی در مورد طرح روستای بدون بیکار در روستاهای باغچه و اسلام آباد جلیل از توابع شهرستان بویراحمد ادامه داد: بیش از 50 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در این روستاها تخصیص یافته که با تشکیل پرونده این وام ها ظرف یک ماه آینده به متقاضیان پرداخت خواهد شد . سقفی برای پرداخت تسهیلات در این روستا نداریم و به اندازه احتیاج واقعی طرح های اشتغالزا تسهیلات پرداخت می گردد.

همچنین ارسلان حسن پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد نیز رد یان خصوص گفت: حمایت از کسب و کارهای اشتغالزایی استراتژی این صندوق است و در راستای حمایت از روستا طرح روستای بدون بیکار در روستاهای باغچه و اسلام آباد جلیل اجرا خواهد شد.

وی اضافه نمود: این طرح با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 500 میلیون تومان برای 110 نفر در این روستاها اجرا خواهد شد که تاکنون برای 80 نفر تشکیل پرنده شده و از این تعداد 60 نفر در مرحله ضمانت و انعقاد قرار اداد و 11 مورد نیز پرداخت شده است.

حسن پور اظهارکرد: تا کنون 15 هزار فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان در سطح استان پرداخت نموده ایم.

به گزارش وبلاگ عکس، روستاهای باغچه و اسلام آباد جلیل در مجموع دارای حدود 500 نفر جمعیت از توابع بخش مرکزی شهرستان بویراحمد هستند .

گفتنی است که سال 1373 رهبر فرزانه انقلاب در سفر پر برکت خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در روستای محروم باغچه جلیل حضور یافتند . این روستا 60 شهید را تقدیم را نظام و انقلاب کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای طرح روستای بدون بیکار در بیش از 100 روستای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح روستای بدون بیکار در بیش از 100 روستای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید