اظهارات معاون رئیس جمهور درباره حمایت دولت از مدیران بازداشتی

به گزارش وبلاگ عکس، معاون حقوقی رئیس جمهوری به بیان نکاتی درباره حمایت دولت از مدیرانی که اخیرا بازداشت شده اند پرداخت.

اظهارات معاون رئیس جمهور درباره حمایت دولت از مدیران بازداشتی

لعیا جنیدی به ایران گفت: معاونت حقوقی اقداماتی را در چارچوب حمایت قضایی که قانون و مقررات تعیین نموده است، انجام داده و حتماً هم انجام می دهد. باید دو مطلب را جدا کنیم. نخست اینکه چه اقدامات حقوقی می توان انجام داد؟ ما این اقدامات که مبتنی بر حق دفاع، مطابق قانون اساسی و مطابق قوانین عادی است، انجام می دهیم، از جمله حق داشتن وکیل یا این حق که بتوانند دلایل و مواضع خودشان را بیان نمایند.

وی اضافه کرد: طبیعتاً این موارد جزو وظایف معاونت حقوقی و در چارچوب حمایت قضایی است و هرکس مشمول این حمایت قضایی گردد، معاونت می تواند ورود کند. هرچند ممکن است کسی در شرکتی بوده و نتواند در چارچوب حمایت قضایی ما قرار بگیرد و باید دستگاه مربوطه این کار را بکند. اما کسانی که می توانستند در چارچوب حمایت قضایی ما قرار بگیرند، معاونت حقوقی حمایت نموده، تیم حقوقی تمهید و لوایح دفاعیه آماده شدند. نکته دوم اینکه با مطالعه پرونده، معتقد هستیم در مواردی که حمایت قضایی انجام می دهیم، مبانی دفاعی خیلی قوی و خوبی وجود دارد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: پرونده آقای پوری حسینی از سوی وزارت اقتصاد پیگیری می گردد، مسأله آقای یکه زارع هم بتازگی مطرح شده و هنوز از ما استعلامی نشده است. اما درباره بانک مرکزی که پرونده به ما ارجاع شد، پرونده را دقیق خواندیم و دیدیم مبانی دفاعی بسیار قوی است. به عبارت دیگر مشاور و وکیل که پرونده را مطالعه نموده اند، بر این نظرند که مبانی مطرح شده برای اتهام ایشان، مبانی قابل اتکایی نیست، اما هیچ وقت فراموش نکنیم که دستگاه قضایی استقلال دارد و قاضی در چارچوب قانون پیش می رود. با وجود این، دیدگاه تیم حقوقی ما این بود که می توان با دفاع بسیار قوی، به اتهامات پاسخ داد. به عبارت دیگر، تیم حقوقی ما معتقد بودند در چارچوب مقررات مربوطه و اصول حقوقی، حق داشتند آن دخالت را به عنوان رویه ای که بانک مرکزی همواره انجام می داده، در بازار برای تنظیم بازار انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اظهارات معاون رئیس جمهور درباره حمایت دولت از مدیران بازداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات معاون رئیس جمهور درباره حمایت دولت از مدیران بازداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید