توضیح یک ژنرال ناو آمریکایی لن درباره جنگ با ایران

به گزارش وبلاگ عکس، ایرنا نوشت: ویلیام رید فرمانده یگان هوایی ناو هواپیمابر آبراهام لن با ادعای اینکه حضور ما در خلیج فارس برای حفظ ثبات در منطقه است گفت بدنبال جنگ با ایران نیستیم.

توضیح یک ژنرال ناو آمریکایی لن درباره جنگ با ایران

کانال خبری سی ان بی سی دوشنبه شب گزارش داد: ناو 100 هزار تنی آبراهام لن میزبان 44 جنگنده مختلف و همچنین تعدادی بالگرد و هواپیماهای دیگر است.

فرمانده یگان هوایی این ناو هواپیمابر در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان بی سی مدعی شد: این ناو نماد بزرگی از حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس است. هدف آن نیز بازدارندگی در برابر اقدامات برهم زننده ایران است.

وی اضافه کرد: 21 میلیون بشکه نفت که هر روز از طریق این تنگه عبور می کند نه تنها یک مسئله امریکایی بلکه یک مسئله جهانی است. ترامپ حتی نگرانی خود را درباره نقش آمریکا در محافظت از تنگه و نفتی که از آن عبور می کند، توئیت کرده و در ماه ژوئن(تیر) گفت که مشتریان نفت خام باید از کشتی های خود محافظت کنند.

فرمانده یگان هوایی ناو هواپیمابر آبراهام لن تاکید کرد که آمریکا هدفی برای جنگ با ایران ندارد و تنها می خواهد خلیج فارس ثبات بیشتری را تجربه کند.

ارتش آمریکا در اوایل ماه اردیبهشت ناوهواپیمابر آبراهام ن و بمب افکن های بی 52 را به منطقه خاورمیانه اعزام کرد.

آمریکا ماه گذشته به دنبال آتش دریافت 6 نفتکش در تنگه هرمز، ایران را متهم به دست داشتن در این حوادث کرد و حضور فیزیکی نیروهای خود در منطقه را گسترش داد. در پی تجاوز یک پهپاد امریکایی به حریم هوایی ایران، تهران آن را مورد هدف قرار داد و در آب های خلیج فارس منهدم شد.

64231

منبع: خبرآنلاین

به "توضیح یک ژنرال ناو آمریکایی لن درباره جنگ با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح یک ژنرال ناو آمریکایی لن درباره جنگ با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید