نرم افزاری که خنده های مصنوعی را شناسایی می نماید

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از نیواطلس، در آینده نزدیک افراد به سختی می توانند رایانه ها را گول بزنند و وانمود نمایند خرسند هستند. به همین دلیل محققان دانشگاه بردفورد انگلیس نرم افزاری ابداع نموده اند که می تواند خنده های مصنوعی را شناسایی کند.

نرم افزاری که خنده های مصنوعی را شناسایی می نماید

محققان به رهبری حسن یوگیل در این پژوهش از دو مخزن اطلاعاتی استفاده کردند که در یکی از آنها ویدئوهایی از افراد در حال خنده واقعی و در دیگری کلیپ هایی از افراد با خنده های مصنوعی وجود داشت.

در مرحله بعد از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده شد تا صورت افراد در این ویدئوها علامت گذاری گردد. به این ترتیب الگوریتم تعیین کرد بخش های مختلف صورت از جمله دهان، گونه ها و چشمان هنگام لبخند تا چه حد تغییر می نمایند. هرچند تمایزهایی بین دو گروه وجود داشت اما مهمترین آنها مربوط به چشمان بود. افرادی که به طور واقعی می خندیدند ماهیچه های دور چشمان خود را 10 درصد بیشتر از افرادی حرکت می دادند که لبخندشان مصنوعی بود.

این نرم افزار پس از آموزش توانست ویدئوهای افراد در حال خنده را ارزیابی کند وبه طور دقیق واقعی بودن لبخند فرد را تشخیص دهد. کارشناسان امیدوارند به تدریج از این فناوری در سیستم های امنیتی بیومتریک و مطالعات روانشناسی استفاده نمایند.

این تحقیق در ژورنالAdvanced Engineering Informatics منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نرم افزاری که خنده های مصنوعی را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرم افزاری که خنده های مصنوعی را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید