نقوش سنتی بازآفرینی شده سفال و سرامیک میبد رونمایی شد

به گزارش وبلاگ عکس، نقوش سنتی بازآفرینی شده سفال و سرامیک میبد، هم زمان با فرارسیدن 20 خرداد روز جهانی صنایع دستی رونمایی شد.

نقوش سنتی بازآفرینی شده سفال و سرامیک میبد رونمایی شد

به گزارش خبرنگار وبلاگ عکس، این نقوش سنتی بازآفرینی شده، امروز دوشنبه 20 خرداد 98، با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور، سیدمصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد، علیرضا بای مدیرکل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و تعدادی از مدیران معاونت صنایع دستی و اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رونمایی شد.

این 60 نقش سنتی سفال و سرامیک میبد که در طول زمان به فراموشی سپرده شده بود، بازآفرینی مجدد وشده تا مورد توجه علاقه مندان به هنرهای سنتی و نقوش سنتی قرار خواهد گرفت.

استاد عباس پورغلامی میبدی گردآوری این نقوش را انجام داده و این نقوش به همت اداره کل میراث فرهنگی استان یزد و با همکاری شهرداری میبد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان بازآفرینی شده است.

سیدمصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه رونمایی از این نقوش سنتی گفت: با توجه به این که نقوش سنتی میبد در سال های طولانی و از دل زندگی مردمان این دیار کویری تراوش کرده است، حفظ و جمع آوری این نقوش به منظور جلوگیری از فراموش شدن آن ها لازم است و خوشبختانه اقدامات خوبی برای بازآفرینی این نقوش اجرا شده است.

او اضافه کرد: بیش از 60 نقش سنتی سفال و سرامیک میبد همراه با عناوین مصطلح که ماحصل 45 سال فعالیت هنری استاد پورغلامی میبدی است، به منظور انتقال به نسل های بعدی بازآفرینی شده است.

منبع: میراث آریا

به "نقوش سنتی بازآفرینی شده سفال و سرامیک میبد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقوش سنتی بازآفرینی شده سفال و سرامیک میبد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید