کاراته قهرمانی آسیا، قهرمانی بانوان کاراته کای ایران در تاتامی ازبکستان، ژاپن هم حریف شاگردان موسوی نشد

به گزارش وبلاگ عکس، تیم ملی کاراته بانوان ایران با رجحان در دیدار فینال کومیته تیمی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا مقابل ژاپن به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافت.

کاراته قهرمانی آسیا، قهرمانی بانوان کاراته کای ایران در تاتامی ازبکستان، ژاپن هم حریف شاگردان موسوی نشد

به گزارش وبلاگ عکس، روز پایانی از شانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا، صبح امروز (یکشنبه) با رقابت های کومیته تیمی در دو بخش آقایان و بانوان در تاشکند ادامه یافت و در دیدار فینال کومیته تیمی بانوان، تیم ملی کاراته ایران با شکست 2 بر یک ژاپن به مقام قهرمانی آسیا دست یافت.

در این دیدار ابتدا شیما آل سعدی با نتیجه 5 بر 2 مغلوب حریف خود شد، اما در ادامه حمیده عباسعلی با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف خود عبور کرد تا دو تیم به تساوی یک - یک رسیده و جدال قهرمانی در مبارزه سوم پیگیری گردد. در مبارزه حساس و پایانی نیز طراوت خاکسار مقابل حریف ژاپنی پس از تساوی 3 - 3 با قانون سنشو (امتیاز نخست) به فزونی رسید تا بانوان ایران روند درخشش خود را در مسابقات این دوره با مدال طلای کومیته تیمی ادامه بدهند.

تیم کشورمان در ابتدای مسابقات امروز پس از تساوی یک - یک مقابل ازبکستان با توجه به قانون امتیاز شماری به فزونی در دیدار نخست خود دست یافت. در دیدار مقابل ازبکستان ابتدا طراوت خاکسار مقابل حریف خود به تساوی یک - یک رسید. در ادامه زهره برزگر 3 بر 2 مغلوب حریف خود شد و در دیدار پایانی و سرنوشت ساز حمیده عباسعلی با نتیجه 8 بر صفر از سد رقیبش گذشت تا باعث فزونی تیم کشورمان گردد.

در ادامه تیم کشورمان به مصاف اردن رفت که مقابل این تیم به فزونی 2 بر صفر دست یافت تا راهی دیدار نیمه نهایی گردد. در دیدار مقابل اردن ابتدا شیما آل سعدی با نتیجه 9 بر یک از سد حریف خود عبور کرد و در ادامه طراوت خاکسار با فزونی 8 بر 3 مقابل حریف خود پیروزی شاگردان ستاره موسوی را تثبیت کرد.

ملی پوشان کشورمان در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 2 بر یک از سد تیم چین گذشتند. ابتدا طراوت خاکسار با نتیجه 2 بر یک مغلوب حریف خود شد. در ادامه شیما آل سعدی پس از تساوی 4 - 4 مقابل حریف خود با قانون سنشو (امتیاز نخست) به فزونی دست یافت تا دو تیم در امتیاز یک - یک مساوی شده و کار به دیدار سوم کشیده گردد. در دیدار پایانی نیز حمیده عباسعلی، کاپیتان تیم ملی کاراته بانوان کشورمان مقابل حریف خود به فزونی ارزشمند 4 بر 3 دست یافت تا شاگردان ستاره موسوی راهی دیدار پایانی شوند.

شانزدهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی آسیا از روز آدینه 28 تیر ماه با شرکت 340 کاراته کا از 33 کشور در تاشکند ازبکستان شروع شد و نمایندگان کشورمان تا پیش از برگزاری رقابت های کومیته تیمی پیروز به کسب سه مدال طلا (ذبیح الله پورشیب، طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی)، دو نقره (رزیتا علیپور و کاتای تیمی بانوان) و چهار برنز (سجاد گنج زاده، بهمن عسگری، فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان) شده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاراته قهرمانی آسیا، قهرمانی بانوان کاراته کای ایران در تاتامی ازبکستان، ژاپن هم حریف شاگردان موسوی نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاراته قهرمانی آسیا، قهرمانی بانوان کاراته کای ایران در تاتامی ازبکستان، ژاپن هم حریف شاگردان موسوی نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید