لیگ برتر فوتبال، اِسترای شاکی با استقلال به آزادی رسید، قیمت گذاری نفت در دربی خوزستان

به گزارش وبلاگ عکس، لیگ برتر فوتبال با برگزاری 4 دیدار وارد هفته دوم می گردد و در مهمترین بازی امروز استراماچونی اولین حضور رسمی اش در استادیوم آزادی را تجربه خواهد نمود.

لیگ برتر فوتبال، اِسترای شاکی با استقلال به آزادی رسید، قیمت گذاری نفت در دربی خوزستان

به گزارش وبلاگ عکس, هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از امروز (پنجشنبه) با 4 دیدار در شهر های مشهد, تهران, اصفهان و آبادان شروع می گردد.

شهر خودرو - شاهین شهرداری بوشهر

تیم شهر خودرو که فصل گذشته با راهنمایی یحیی گل محمدی پیروز شده بود با قرار دریافت در رتبه چهارم جدول سهمیه غیر مستقیم لیگ قهرمانان آسیا کسب کند, قرار است در فصل جدید برای اولین بار در مشهد رونمایی گردد. این تیم در فصل جابجایی با اضافه شدن سروش رفیعی, روح الله باقری و سیدمهدی رحمتی حسابی تقویت شده و هوادران پرشور این تیم منتظرند ترکیب جدید تیم شان را در خانه از نزدیک مشاهده نمایند.

شهر خودرو در بازی هفته نخست 2 بر صفر مقابل پیکان به پیروزی رسید تا نشان دهد که در این فصل نیز می توان به این تیم به عنوان یک تیم مدعی قهرمانی نگاه کرد.

در آن سوی میدان اما شاهین شهرداری بوشهر قرار گرفته است که بعد از سال ها دوباره پیروز به حضور در لیگ برتر شده است. این تیم ریشه دار جنوبی در فصل گذشته لیگ دسته اول به عنوان تیم دوم مجوز صعود به سطح نخست فوتبال ایران را کسب کرد و قطعاً از همین ابتدا به دنبال این خواهد بود که با جمع آوری امتیازات لازم برای کسب رتبه ای آبرومند در جدول بجنگد. تیم تحت راهنمایی عبدالله ویسی در هفته نخست با سه گل در خانه بازی را به سپاهان واگذار کرد. نتیجه ای که فارغ از رخ دادنش در هفته نخست می توان به این نکته پی برد که شاهین هنوز کاملاً آماده رقابت در لیگ برتر نشده و نقاط ضعف زیادی دارد.

استقلال - فولاد خوزستان

رقابت استقلال و فولاد در هفته دوم از چند لحاظ دارای حساسیت است. اول اینکه این دو تیم اخیراً بر سر محمد بلبلی, بازیکن فصل گذشته سپیدرود با هم جدل داشتند, بازیکنی که ابتدا با فولادی ها به توافق رسید اما به یک باره سر از تهران و استقلال درآورد. این ماجرا در نهایت با محرومیت 6 ماهه این بازیکن برای بازی در استقلال و جریمه 300 میلیون تومانی فولاد ختم شد. این مسئله می تواند در رویارویی دو تیم موثر باشد و به حساسیت آن بیفزاید.

یکی دیگر از مسائل مهم این بازی رویارویی جواد نکونام در قامت سرمربی با تیم سابقش استقلال است. نکونام که سال ها در سطح اول فوتبال اسپانیا سابقه بازی دارد, باید در این بازی تیمش را مقابل استقلالی روانه میدان کند که با حضور آندره آ استراماچونی تفکر ایتالیایی به خود گرفته است. نگرش دو مربی می تواند این بازی را به زیباترین رقابت هفته تبدیل کند. استراماچونی که هفته قبل به دلیل عدم حضور مترجمش در کنار زمین حسابی شاکی و عصبانی شده بود, می داند که برای به دست آوردن دل طرفداران نگران باید هرچه زودتر این تیم را در جهت برد قرار دهد. استراماچونی روز گذشته نیز بنا به اعلام باشگاه استقلال، به تشخیص خودش در نشست خبری پیش از بازی با فولاد شرکت نکرد تا نشان دهد همچنان ناراحت و عصبانی است.

استقلالی ها در دیدار قبلی خود در تبریز با گل لحظه آخری بازی را به ماشین سازی واگذار کردند تا الان طرفداران پرشمار این تیم در هفته دوم فقط انتظار برد از تیم شان داشته باشند. این بازی اولین حضور رسمی استراماچونی در استادیوم آزادی است و عملکرد استقلال در این مسابقه بیش از پیش زیر ذره بین قرار می گیرد. فولاد نیز هفته گذشته در اهواز مقابل صنعت نفت متحمل شکست شده و مقابل استقلال به دنبال جبران نتیجه هفته نخست است.

سپاهان - ماشین سازی تبریز

سپاهان با پیروزی سه بر صفر هفته گذشته در بوشهر مقابل شاهین, در خاتمه هفته اول صدر جدول را از آنِ خود نموده است. این تیم که فصل گذشته با قرار دریافت در رتبه دوم دستش از قهرمانی کوتاه ماند, در فصل نوزدهم شدیداً به دنبال کسب این عنوان است. زردپوشان اصفهانی در نقل و انتقالات حسابی پرکار بودند و با جذب امید نورافکن, گیورگی وولسیانی, شایان مصلح و محمدرضا حسینی به ترکیب ایده آل امیر قلعه نویی رسیده اند و مطمئناً مسئولان و طرفداران در هر بازی انتظار برد از این تیم دارند.

ماشین سازی نیز لیگ را با شکست استقلال شروع کرد. این تیم با نمایش نسبتاً خوب و البته نتیجه عالی مقابل استقلال نشان داده که می تواند برای هر تیمی خطرناک باشد. ماشین سازی مطمئناً در بازی امروز شگفتی ساز ماندن را در ذهن می پروراند.

صنعت نفت آبادان - نفت مسجدسلیمان

این بازی بعد از دیدار صنعت نفت و فولاد در هفته پیش دومین دربی استان خوزستان در فصل جاری خواهد بود, دیداری که با توجه به نام باشگاه ها می توان دربی نفتی ها نامید. دو تیم در هفته گذشته نتیجه خوبی گرفته اند و به دنبال ادامه روند خوب در هفته دوم هستند. صنعت نفت در بازی نخست و در حالی که میهمان فولاد بود پیروز شد این تیم را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کند. نفتی های آبادان که فصل گذشته نیز روال متعادلی را طی نموده بودند و در آخر در رتبه نهم قرار دریافتد, سال جاری با سپردن سکان تیم شان به اسکوچیچ به دنبال قرار دریافت در جایگاهی بهتر از نهمی هستند.

نفتی های مسجد سلیمان نیز هفته اول پیروز شدند تیم تراکتورِ مدعی و پرستاره را در شهر خودشان متوقف نمایند. نتیجه ای که برای مسجد سلیمان کمتر از برد نبوده و طرفداران این تیم می توانند امیدوارتر از قبل فصل گذشته دیدار های تیم شان را پیگیری نمایند. این تیم سال جاری مهدی تارتار را روی نیمکت خود دارد که در اکثر تیم هایی که کار نموده, کارنامه خوبی از خود به جا گذاشته است.

به گزارش وبلاگ عکس برنامه کامل دیدار های هفته دوم لیگ برتر به توضیح زیر است:

پنجشنبه 7 شهریور ماه 98

شهر خودرو مشهد - شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 18:30، استادیوم امام رضا (ع)

داور: میثم حیدری، یاری ها: علی میرزابیگی و قهرمان نجفی

یاری داوران اضافی: سیدرضا مهدوی و رضا تارخ

داور چهارم: یوسف مغروری و ناظر: مسعود مرادی

استقلال - فولادخوزستان، ساعت 19، استادیوم آزادی تهران

داور: علیرضا فغانی، یاری ها: محمدرضا منصوری و علی اکبر نوری

یاری داوران اضافی: علی میرغفاری و حسین زیاری

داور چهارم: مهدی عالیقدر و ناظر: رحیم رحیمی مقدم

سپاهان اصفهان - ماشین سازی تبریز، ساعت 20، استادیوم نقش دنیا

داور: حسن اکرمی، یاری ها: حسن ظهیری و هادی طوسی

یاری داوران اضافی: سعاد وفاپیشه و کیوان علی محمدی

داور چهارم: میلاد قاسمی و ناظر: محمدجواد تقی پور

صنعت نفت آبادان - نفت مسجدسلیمان، ساعت 20:15، استادیوم محل برگزاری مسابقه متعاقباً اعلام می گردد

داور: وحید کاظمی، یاری ها: سعید قاسمی و حسن انتظاری

یاری داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و مرتضی منصوریان

داور چهارم: علی اکبر عظیم پور و ناظر: حسن کامرانی فر

آدینه 8 شهریور ماه 98

تراکتور تبریز - پرسپولیس، ساعت 17:45، استادیوم یادگار امام (ره) تبریز

داور: بیژن حیدری، یاری ها: رضا سخندان و علیرضا ایلدروم

یاری داوران اضافی: پیغام حیدری و کوپال ناظمی

داور چهارم: مهدی الوندی و ناظر: اسماعیل صفیری

سایپا - گل گهر سیرجان، ساعت 19، استادیوم پاس قوامین

داور: علی صفایی، یاری ها: تورج عیوض محمدی و رحیم شاهین

یاری داوران اضافی: علی اصغر مومنی و حسین زمانی

داور چهارم: محمدعلی پورمتقی و ناظر: سعید بطحایی

پارس جنوبی جم - ذوب آهن اصفهان، ساعت 20، استادیوم تختی جم

داور: محمدرضا اکبریان، یاری ها: محمد راهی و فرهاد مروجی

یاری داوران اضافی: حمید حاج ملک و ایمان کهیش

داور چهارم: حسین گلشنی و ناظر: محمود رفیعی

نساجی مازندران - پیکان تهران، ساعت 20، استادیوم شهید وطنی قائمشهر

داور: مهدی سیدعلی، یاری ها: بابک داوری و محمد عطایی

یاری داوران اضافی: کمیل غلامی و علی بای

داور چهارم: فرهاد فرهادپور و ناظر: فریدون اصفهانیان

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر فوتبال، اِسترای شاکی با استقلال به آزادی رسید، قیمت گذاری نفت در دربی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، اِسترای شاکی با استقلال به آزادی رسید، قیمت گذاری نفت در دربی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید